Vše podstatné pro udržení bazénu v chodu

Pořídit si na zahradu není určitě špatné rozhodnutí, a to v žádném směru. Hlavně jakmile dorazí první vlna veder, všichni sousedi vám tento nový prvek na vaší zahradě budou závidět. Navíc kvalitní bazén dokáže navýšit cenu pozemku, což se také počítá. Ceny bazénů v současnosti nejsou vůbec přemrštěné, spíše naopak. I větší vodní plochu je možné si objednat za relativně příjemné peníze. Do této chvíle se možná mohlo zdát, že bazén s sebou nese pouze radost a potěšení, ale jsou zde i starosti. A to nemalé. Abyste ho totiž dokázali udržet v použivatelném stavu, je potřeba, abyste měli po ruce celou řadu rozličných pomůcek a preparátů. Bez nich to opravdu nejde a nejspíš ani nikdy nepůjde .
bazén u moře

Tím hlavní, co by vám rozhodně chybět nemělo, je dezinfekce. Hlavně na té závisí, jestli se budete koupat ve špinavé vodě plné bakterií, které na vás mohou přenést celou řadu nemocí, nebo v křišťálově čisté kapalině. Výběr dezinfekce není určitě nijak jednoduchý, jelikož je dnes na trhu opravdu z čeho vybírat. Stále je nejpopulárnější dezinfekce s aktivním chlórem, ale na paty ji šlapou preparáty s příměsí kyslíku. Ty jsou sice dražší, ale oproti chlóru mají jednu podstatnou výhodu – nedráždí. A to jak kůži, tak i nos.
dřevěná podlaha u bazénu

Součásti bazénového vybavení by měla být i plachta. Ta nejenže dobře poslouží k jeho zazimování, ale zároveň může fungovat i jako štít. Do vody totiž často padají různé nečistoty, které ji kontaminují. Jakmile ale bude plachta nasazena, vodu takto ochráníte. Bohatě stačí ji natáhnout vždy před koncem dne, kdy se už nechcete koupat.

Pokud vám nevadí si trochu připlatit, můžete místo obyčejné plachty koupit plachtu solární. Rozdíl mezi oběma výrobky je patrný už ze samotného názvu. Solární plachta funguje nejen jako výborný kryt, ale rovněž dokáže vodu náležitě ohřát. Stačí k tomu pouze pár slunečních paprsků.