Nenechte se umořit letními vedry

V posledních letech na nás útočí stále větší vedra. Díky změně klimatických podmínek si na tyto výkyvy a rozmary počasí budeme muset zvyknout a přizpůsobit se jim. Letní teploty, které se často vyšplhají, až přes třicet stupňů nám znepříjemňují život. Pokud bydlíme v bytě a nemáme možnost zchladit se na zahradě a posedět ve stínu stromů, měli bychom zvážit nákup klimatizace a zpříjemnit si pobyt v přehřátém interiéru.
dřevěný stropní ventilátor
Dlouho trvající vedra vyhřejí vzduch v místnosti během několika dní na neúnosnou míru. Bydlení v panelákových bytech, je v tomto období opravdu za trest. Nejde pouze o to, že úmorná vedra jsou nepříjemná, ale škodí i našemu zdraví. Ohroženi jsou především děti, senioři a chronicky nemocní lidé. Jako nejjednodušší ochrana před letními vedry je mobilní klimatizace. Je to nejjednodušší způsob, jak ochladit vzduch v místnosti, pokud nechcete používat klimatizaci zabudovanou. Výhodou je, že si přístroj můžeme přemísťovat z místnosti do místnosti podle potřeby. Nečekejte, že vám tato klimatizace sníží teplotu v celém bytě. Teplý vzduch z klimatizace je nutné odvádět plastovou hadicí z okna nebo balkonových dveří. Instalace je jednoduchá. Zvládnete ji sami. Při nákupu mobilní klimatizace si raději nějakou korunu připlaťte.
klimatizace na budově
Od pořizovací ceny výrobku se odvíjí účinnost, chlazení a hlučnost přístroje. Vybírejte energetickou třídu A. Vybírejte také podle minimální hlučnosti. Tichý chod přístroje oceníte hlavně v noci, kdy vás nebude rušit přílišný hluk. Při spuštění nastavte klimatizaci tak, aby se vám vzduch v místnosti neochladil o více než šest stupňů. Velký teplotní rozdíl organizmu nesvědčí. Uchráníte se před možnými zdravotními potížemi, bolest v krku nebo hlavy jsou častým negativem zapnutých klimatizací. Mobilní klimatizace nejen ochlazují vzduch, ale působí také jako zvlhčovače.