Rubriky
Nakupování

Je kratom pomoc?

Podívejme se nejprve trochu na onen strom. Některé prameny uvádějí, že se tento kratom nejmenuje, že si to lidé pletou až výsledným produktem z něj. My nemáme ani místo ani čas na rozbor, takže tento spor pomineme. My se podíváme na to, co z něj vlastně povstane. Takže, jak jsem uvedl, patří mezi kávovníky a znají ho lidé už od nepaměti. Již dávno zaujaly jeho účinky na člověka, a proto byl využívám k léčení mnoha nemocí. Stromeček nám roste v Asii, a to převážně v jihovýchodní části. Pokud chcete ve společnosti „hodit machra“ a máte dobrou paměť, můžete se jen tak ležérně mezi řečí zmínit, že latinský název stromu je Mitragyna speciosa. Tím určitě ve společnosti stoupnete.

nasušené listy

Ale nás nyní bude zajímat to, co se z něj vyrábí. Nebudeme samozřejmě rozebírat úplně vše, to by nešlo kvůli místa. My se podíváme na prášek z listů. Právě tento prášek se nazývá kratom, strom tedy prý ne. A tento prášek nám může být skvělým pomocníkem. Může nás drobátko popohnat k činnosti, nebo také sladce uspat. Obojí občas potřebujeme.

pilulky

Je docela dobře možné, že občas zaslechnete hádku, jaký kratom je nejsilnější. Jeden bude tvrdit že zelený, druhý že bílý a ten kdo tomu vůbec nerozumí, bude tvrdit, že růžový. Vězte, že ani jeden z těchto lidí nemá pravdu. Síla se totiž neřídí barvou. To znamená, že barva nemá vůbec na sílu vliv. Základní barvy kratomu totiž pouze vznikají druhem zpracování. Na sílu má vliv obsah té nejdůležitější látky a tou je Mitragynin. Je to alkaloid, kterých je v prášku asi kolem padesáti. Ty se vzájemně doplňují, ale všeobecně platí, čím silnější prášek, tím vyšší procento Mitragynu. A pokud vám někdo bude tvrdit, že má kratom s obsahem deseti či více procent, utíkejte. Lže. Ten nejsilnější má kolem dvou procent. Pokud chcete vyzkoušet účinky, nezbývá vám než si jej objednat.

Rubriky
Nakupování

Práce ve fabrice

Vždycky jsem chtěla dělat nějakou skvělou atraktivní práci, která by mě bavila a u které bych jenom neseděla. Proto jsem si řekla, že se zeptám svého přítele, jestli neví o nějaké práci, protože můj přítel měl opravdu hodně kamarádů a vystřídal už několik zaměstnání, že by se tam taky mohl vyznat. Nebojte se, můj přítel není vůbec žádný lenoch, ale je hodně pracovitá. On jenom práci střídá kvůli tomu, že ho nebaví být stále na jednom místě. V každé práci vydrží maximálně dva roky a potom už si stěžuje, že ho to vůbec nebaví. Já se mu vůbec nedivím, protože mně osobně by to taky nebavilo, já jsem spíše takový typ člověka, co vyhledává stále novinky anebo nové vzrušení.

Moje fabrika je zajímavá.

Proto bych taky asi v práci nevydržela déle jak dva anebo tři roky. Potom jsem se přítele zeptala, jestli tedy neví o nějaké skvělé práci, která není zase úplně fyzicky složitá a náročná. Ale zase nechci jenom sedět u počítače za stolem. Takže mi přítel řekl, jestli bych nechtěla jít pracovat do firmy, kde je taky například průmyslová automatizace a kde je výroba jednoúčelových strojů. Prvně jsem nevěděla, co to výroba jednoúčelových strojů je, proto jsem se přítele zeptala. Přitom mě ihned odkázal na webové stránky imtts.cz, kde jsem našla opravdu plno informací, které jsem potřebovala vědět o této práci a taky o této firmě.

Pracuji denně se stroji.

Dozvěděla jsem se, že výroba jednoúčelových strojů je vlastně perfektní a je to skvělá manuální práce, u které se vůbec nebudu nikdy nudit. Takže opravdu nepřipadalo v úvahu, že bych se jim neozval. A začala jsem v práci opravdu pracovat a musím uznat, že už tam jsem rok a baví mě to. Možná v této práci vydržím déle, třeba už i napořád. A jaké zaměstnání vás nejvíce baví, co byste chtěli dělat? A co je naopak vaše noční pracovní můra? Mě baví práce s výrobou jednoúčelových strojů Imtts protože je to skvělá práce, kde se nenudím a jsem taky moc spokojená. Navíc plat je taky prima a jsme nadšená, že mi přítel tuto práci doporučil.

Rubriky
Nakupování

Pojďte se s námi posadit pod dřevěnou pergolu

Dřevěná pergola na zahradě může být výzvou pro vaši rodinu i vaše přátele k tomu, podniknout tu příjemné posezení a strávit volné chvíle i netradičním způsobem. Necháte-li si postavit pergolu ze dřeva, a může to být i dřevo z větrných polomů či přirozeně odumřelých stromů, což je vůči našim lesům velmi šetrný způsob zpracování dřeva, budete mít na zahradě nádherný přírodní šperk. Pergoly bývají skutečnou ozdobou, opatříte-li je plůtkem pro popínání rostlin, ozdobnými květináči s kvetoucím oleandrem, azalkami, povíjnicí nachovou či lichořeřišnicí, a doplníte-li je zahradním nábytkem a vkusnou dlažbou. Pergola se tak může velmi rychle stát nejen ozdobou vaší zahrady, ale také jedním z nejoblíbenějších míst pro trávení volného času.

dřevěná pergola

Některé aktivity se mohou zdát méně obvyklé, ale pergola je pro ně rozhodně vhodné prostředí.

Co se dá dělat pod pergolou

Louskat ořechy – máte na zahradě vlašský ořech, anebo nakupujete ořechy ve větším množství ve skořápkách? Jsou to jedny z nejvýživnějších druhů ořechů na celém světě a vykazují vysoký obsah velmi cenných nenasycených mastných kyselin omega-3. Můžete si je nalouskat sami do zásoby právě pod pergolou – nebude tu na vás „pražit“ slunce, budete kryti před větrem a deštěm, budete na čerstvém vzduchu, a pokud kolem sebe budete trousit kousky skořápek, nevadí, tady se to pak snadno zamete nebo vysaje vysavačem.

pergola na zahradě

Plánovat dovolenou – některým lidem vyhovuje, pokud mohou trávit dovolenou aktivně, tzn. procestovat více míst, prohlédnout si historické a přírodní památky, případně podniknout přímo hvězdicové zájezdy. K plánování takové dovolené se hodí rozložená papírová podrobná mapa. Je přehledná, snadno tu odhadnete různé pobytové možnosti a připravíte si „itinerář“, soupisku, jak bude dovolená zhruba probíhat. Pod pergolou tohle půjde velice snadno, protože je tu spousta místa a mapu lze rozložit na velký zahradní stůl.

Rubriky
Nakupování

Pohodlně a kvalitně.

Socialistické Československo, bylo textilní velmocí přinejmenším ve střední Evropě. Bylo to zčásti způsobeno rozvrstvením průmyslu v Čechách a nebylo to jen dědictví První republiky, ale historie textilní výroby u nás, má mnohem delší tradici a jsou oblasti, jako na Liberecku v údolí řeky Nisy, kde hrála naprostý prim a přímo ovlivňovala osídlenost v krajích, kde textilní výroba byla jediným druhem obživy. Události a souvislosti po změně politických poměrů po roce 1989, naprosto rozbily toto odvětví, možno se jen domnívat, komu z konkurence to mohlo posloužit a levné oděvy a textilie z Číny, Turecka a dalších zemí, pomohly vykopat hrob, pro naše textilní výroby.

přikrývka

Nicméně zůstaly skupiny nadšenců, které tento průmysl, doslova vytahují a vytahovali z popela a týkalo se to nejen výroby, ale i prodejem s tímto oborem svázaným. Tržnice byly zavaleny zmíněným nekvalitním zbožím, jehož jedinou devízou byla cena, ale i to bylo velmi pomyslné, protože kvalita byla zoufalá a s ní související trvanlivost, mnohokrát překonala rádoby výhodu nízké ceny. Se vzrůstající životní úrovní se ale začaly stupňovat nároky zákazníků na kvalitu a prodejce mohl začít být hrdý na své zboží a garantovat kvalitu i užitné vlastnosti.

letní deka

Toto je krédem i naší společnosti, která se zabývá prodejem textilních výrobků, dětských přikrývek, letních přikrývek, teplých přikrývek, pro chladné dny, polštáře všech velikostí, dětské polštáře, povlaky na polštáře, bytový textil, ložní povlečení, prostěradla. Všechny naše výrobky jsou od kvalitních výrobců a žádná no name tržnice. Samozřejmostí jsou i doplňkové služby pro zákazníky a z tohoto důvodu je vhodné sledovat náš web, kde nabízíme na něm i akční zboží a výprodeje, při výměně kolekcí a sortimentu. Filozofií naší společnosti je kvalita a spokojenost zákazníků. Jsme si vědomi tradic České výroby a prodeje textilního zboží a jsme přesvědčeni, že při výběru jsme schopni uspokojit každého a vyhovíme v mnoha parametrech, designu, ceně, kvalitě a úrovní našich služeb, při prodeji.

Budeme se těšit, že nás navštívíte a uděláme maximum, pro vaši spokojenost.

Rubriky
Nakupování

Široké využití slunečních brýlí

Sluneční brýle Luxbryle jsou velmi oblíbený módní doplněk. Jejich funkce ale není jenom taková, že slouží jako nadčasový trendy kousek, ale především plní ochrannou funkci. Sluneční brýle chrání zrak před ultrafialovými paprsky ze slunečního záření a také chrání oči před některými očními chorobami, kterými může být šedý zákal nebo rakovina očí. Při koupi slunečních brýlí proto nehleďte pouze na jejich design, ale kupujte brýle, které vaše oči stoprocentně ochrání před UV zářením. Takovéto brýle poznáte podle označení 100 % ochrana před UV 400. Právě hodnota 400 nm je velice důležitá a určitě nekupujte sluneční brýle s nižší hodnotou.

žena s brýlemi

Brýle chrání oči nejenom proti UV záření, ale také poskytují ochranu proti větru, sněhu a prachovým částicím. Vítr způsobuje dráždění očí, které rychle vysychají. Tento problém snadno vyřešíte pomocí očních kapek. Pokud rádi lyžujete, určitě na svazích i při běžeckém lyžování nosíte sluneční brýle. Sníh má totiž schopnost odrážet světlo, takže odráží i UV záření. Celkově se doporučuje nosit sluneční brýle při každé činnosti, kde se nachází sníh a zároveň je slunečné počasí. I při dalších sportovních aktivitách využijete sluneční brýle. Například při cyklistice, tenise nebo beachvolejbale. Venku se totiž setkáváme s nečistotami poletujícími ve vzduchu, které naše oči podráždí i znečistí.

sluneční brýle

Pokud jste řidiči z povolání nebo jenom řídíte osobní auto, zajisté sluneční brýle také oceníte. Nepříjemné odrazy slunečních paprsků od vozovky způsobují nežádoucí oslnění řidiče a právě díky nepřehlednosti může řidič způsobit i dopravní nehodu. Sluneční brýle také poskytnou ochranu po operaci očí. Pokud podstoupíte laserovou operaci zraku, měli byste svůj zrak chránit před sluncem, povětrnostními vlivy i nečistotami. V každém případě však dejte přednost dražším, avšak kvalitním brýlím, protože ty levné vám spíše uškodí.

Rubriky
Nakupování

Šiře našeho sortimentu

Historie naší společnosti MTZ servis s.r.o., se datuje od roku 1992 a návraty zákazníků, jsou nám, nejlepším oceněním naší práce. Náš profesionální tým, se stane vaším průvodcem, při realizaci vašich projektů a vždy jednáme v souladu, se zájmy zákazníka. Naše společnost má svou provozovnu v Rudolfově u Českých Budějovic, kde na ploše 14 300 m2, skladujeme 2500 tun materiálu a toto nám umožňuje pružně reagovat, na zákaznické požadavky. Naší hlavní náplní je velkoobchod a maloobchod s hutním materiálem, včetně nákupu a výkupu hutního materiálu. V rámci naší filozofie, vše pro zákazníka, provozujeme i doplňkové služby, související s náplní našeho podnikání.

stavby

Z našich služeb zmiňme různé druhy řezání materiálu, atestování, chemické rozbory, doprava, pomoc s atypickým hutním materiálem, pro vaši realizaci.

Hlavním našim artiklem je prodej ocelových trubek, prodej štětovnic a prodej příslušenství.

Ocelové trubky

-Nové ocelové trubky s atestem (skladem) o vnějším průměru 21,3 mm-1620 mm.

-Nové ocelové trubky bezešvé, přesné MTZ-servis (21,3 mm-610 mm).

-Nové ocelové trubky podélně svařované (21,3 mm-2800mm).

-Nové ocelové trubky, spirálově svařované (323,9 mm-1620 mm).

-Nové ocelové trubky pro energetiku dle EN ISO 31 83 apod.

-Žárově zinkované, nové ocelové trubky velkých průměrů.

-Trubky legované na zakázku.

Nové ocelové trubky, bez atestu o vnějším průměru 219 mm-1220 mm.

-trubky pocházejí z nadvýroby, nadnormativních zásob z našeho výkupu, nebo II A jakost.

-trubky podélně, nebo spirálově svařované.

-trubky k použití, jako mechanická ochrana, bez vnějších poškození, s rovně zařezanými konci.

-trubky bezešvé, podélně svařované.

materiál

Izolované ocelové trubky.

-izolované ocelové trubky, zvnějšku izolované polyetylenem, buď ve specifikaci N-n (normální), nebo N-v, se zesílenou strukturou izolace. Tyto trubky splňují normu DIN 30 670.

-ocelové trubky zvnějšku izolované cementovou maltou, ZM-N (normální), ZM-S (speciální)

-ocelové trubky s vnitřní cementovou izolací

-ocelové trubky s vnějšími a vnitřními antikorozními nátěry

Štětovnice

-různé typy, např. Larsen,IIIn,Vl 604 apod.

-délky 4 m, 6 m, 8 m, 9 m, 12 m

-šířka 400 mm, 436 mm, 600 mm

-tloušťka 6 mm-20 mm

Příslušenství

-klenuté dna

-T kusy

-přechodky

-oblouky

-ohyby

Toto, velmi orientační seznámení se šíří našeho programu, slouží pouze, jako úvod.

Veškeré informace k upřesnění, najdete na našich webových stránkách.

Rubriky
Nakupování

Co jsou antigenní testy z nosu

Jsou tomu skoro tři roky, kdy náš svět zasáhla pandemie koronaviru Covid-19. Musím říct, že když jsem o této nemoci slyšela poprvé, měla jsem opravdu velký strach. Nic jsme o této nemoci nevěděli a navíc ji v televizi propagovali jako úplně smrtelnou. Byla jsem ale ráda, že je od naší země tak daleko, že jsem věřila, že se k nám nemá šanci nějak dostat.

Testování bylo velmi nepříjmené, ale nutné

Uběhlo pár měsíců a první případ koronaviru byl u nás v České Republice. Měla jsem opravdu velký strach, že si to nikdo nedokáže představit. Hodně jsem sledovala případ nakaženého taxikáře, který byl nakažen jako první. Alespoň to tak uvádějí informace. A když se pak další a další případy šířily Českem, začala jsem propadat panice. Co když se Covid-19 dostane i k nám do města a nakazím se? Nebo co moje rodina? Měla jsem strach, vždyď u nás v rodině je těžce nemocná osoba a další jsou velmi staří. Byla jsem skoro bezmocná.

Koronavirus nás zasáhl nečekaně

Nejhorší také byly zprávy o úmrtí. To mě děsilo nejvíce a já opravdu skoro nevycházela z domu. Bohužel jsem díky koronaviru přišla o práci. Pracovala jsem jako barmanka a když se zavřely podobné pohostinství, tak jsem byla bez práce. Moje bezmocnost stoupala a já se bála budoucnosti. Byla jsem matka samoživitelka a nyní bez práce. Byla jsem v šoku a slzy jsem měla na krajíčku. Pak přišlo v mém okolí první a pak druhé úmrtí a já se málem zhroutila.

Pak u nás zavřely školku a já musela být doma, zrovna v tu dobu, kdy jsem si našla brigádu. Nastalo pak martyrium v testování. Antigenní testy z nosu byly velmi nepříjemné a já se synem čekala v lednu v zimě na testování skoro dvě hodiny. Víte, já bych to vydržela, ale synovi byly tehdy tři roky, nebavilo ho to a navíc dost mrzlo. Když mu pak dělali testy, brečel a já brečela sním. Tu tyčinku jsem cítila v nose ještě dva dny. Ale vím, že to bylo důležité.

Rubriky
Nakupování

Šperk, který potěší

Hodily by se Vám originální šperky VČELA Katiakolinger a zcela neotřelé kousky ve šperkovnici? Katia Kolinger právě takové nabízí. Inspirované krásou lidských tváří a nespoutaností divoké přírody. Katia Kolinger jakožto zakladatelka značky je nesporně milovnicí přírody a to konkrétně exotických krajin. Vypovídají o tom její šperky z nové kolekce, která se dotýká Kostariky, kam se ona sama jela podívat.

šperk kolibřík

Brože, prsteny, náhrdelníky, náušnice, náramky a snubní prsteny, cokoli hledáte, naleznete zkrátka u této designové návrhářky šperků. Její brože ve tvaru kolibříků rozhodně dodají barvy a eleganci Vašemu outfitu. Prakticky jsou stříbrné s barevnými detaily z recyklovaného plastu, nicméně se lze domluvit i na pozlacené nebo zlaté variantě. Stříbrné prsteny jsou pohlazením moře, neboť jejich design je ve stylu mušlí a s různobarevnými perlami. Opět je možnost po domluvě zvolit zlacené či pozlacené prsteny. Náhrdelníky, náušnice i náramky jsou tvořeny ve stylu prstenů, proto se jedná o zcela unikátní a krásný set.

šperk včela

Nejoriginálnějším kusem na webu katiakolinger.cz se však momentálně jeví šperky z kolekce Včela. Nejedná se o inspiraci dalekou krajinou, ale malými, krásnými a pilnými tvory, včelami. V současnosti bohužel vymírají, proto autorka zvolila motiv včel, čímž chtěla zareagovat na celou situaci, kdy je záchrana včel a přírodního ekosystému nezbytná. Stejně jako u výše zmíněných šperků se jedná převážně o výrobu ze stříbra o ryzosti 925/1000, je ovšem možné domluvit zlatou či pozlacenou formu. Proces objednání je velice jednoduchý a to přes google formuláře, kde se Katia snaží vyjít vstříc všem milovníkům designových šperků, včetně možnosti originální rytiny. Formulář stačí vyplnit a na e-mail bude následně zaslána cenová nabídka. V případě většího zájmu o tvorbu Katie Kolinger ji zajisté naleznete na pražské přehlídce Prague Design Week.

Rubriky
Nakupování

Reklamní předměty jako propagační dárky

Už dávno se nejedná v případě reklamy pouze o nějaké výstřižky v novinách nebo plakát nalepený někde na veřejném osvětlení. Reklamu je potřeba provádět pravidelně, ale také vkusně. Pokud máte webové stránky, tak se musíte zaměřit spíše na online platformy, ale stále do oblasti reklamy a propagačních materiálů můžeme zařadit především malé dárečky, které rozdáváme v rámci propagace firmy. Často se jedná o propisky, tužky nebo klíčenky. Ovšem ještě daleko více toho můžeme najít pod pojmem firemní dárkové předměty Promodarky.

Takže co všechno do této skupiny ještě může patřit?

tužky, sešit

Nejzákladnější jsou stále ještě propisky a tužky. Běžnou součástí většiny kanceláří jsou také další kancelářské předměty, které se dají velice snadno a moc hezky potisknout logem vaší firmy nebo jejím názvem – diáře, papírové bloky. Tradiční jsou hrníčky, které jsou nejenom vzhledným, ale především také velice praktickým dárkem pro každého. Zapomínat bychom neměli ani na moderní látkové tašky, ty začínají opět nabývat na popularitě. Potisknout se však dají i batohy nebo jiné tašky. Mezi drobnosti patří kosmetika nebo klíčenky. Také v této kategorii najdete i sezónní maličkosti nebo dokonce věci pro děti. Propagačním předmětem může být i deštník, ten je vždy velice krásný s vlastním potiskem, ale najdete zde i věci na volný čas a cestování nebo nějaké menší domácí potřeby.

papír, tablet

Propagace pro obchodní partnery, dárky pro klienty nebo dokonce pro zaměstnance. Všechny tyto věci můžete využít nejenom jako propagační materiály pro klienty nebo obchodní partnery, ale můžete je věnovat také zaměstnancům jako dárky. V některých případech je firmy pořizují proto, aby jejich lidé měli například stejnokroj, můžete proto pořídit například velice oblíbené mikiny či čepice nebo cokoliv dalšího.

Pokaždé s vlastním potiskem. Originální na těchto věcech je pokaždé váš potisk nebo název firmy. Proto je z každé věci naprostý originál. Logo může být větší či menší. Název firmy může být viditelný, přes celý produkt nebo může být téměř neviditelný. Záleží vždy na vaší představě.

Rubriky
Nakupování

Mějte dokonalé interiérové schodiště

Víte, co můžete mít i vy a to pokud byste měli zájem? Kvalitní interiérové schodiště Fa-havlicek. Je to opravdu tak. Pokud vám záleží zejména na kvalitě a také estetice, pak věřte, že neuděláte chybu, pokud navštívíte jednu webovou stránku, která vám nabídne to nejlepší.

Skutečně existuje jedna společnost, která vám nabídne takové schodiště, se kterým byste mohli být více než spokojeni. Vybrat si můžete z celé řady materiálů, takže je zcela na vás, pro co se rozhodnete právě vy. Problém není vyhotovení schodiště jak ze dřeva, tak kovu či zcela jiného materiálu. Je to opravdu na vás, co se právě vám líbí a co by se do vašeho interiéru hodilo.

interiérové schody

Existuje spousta skvělých materiálů, ze kterých byste mohli být nadšeni. Pokud byste si nebyli jisti, co si zvolit, můžete se podívat na fotografie již zrealizovaných schodišť a to ať už danou společností či společnosti jinou a domluvit se, zda by se dalo vytvořit právě takové schodiště, které se vám zamlouvá.

Věříme, že i vy můžete být více než spokojeni a to zejména, pokud dáte dané společnosti šanci. Věřte, že s interiérovým schodištěm od této společnosti budete spokojeni tak, jak byste to ani nečekali, jelikož se daná společnost snaží schodiště vyhotovit nejen kvalitně, ale také esteticky. Funkčnost rozhodně také nechybí.

dřevěné schody

Je to na vás. Pokud ale chcete mít jistotu, že vše bude naprosto perfektní, pak neuděláte chybu, pokud danou společnost kontaktujete. Věříme, že díky tomu získáte to, po čem jste vždy toužili a budete více než spokojeni.

Čím dříve se podíváte na stránky dané společnosti, tím rozhodně lépe, protože tak budete moct něco takového začít řešit. Každý může mít to, co si vždy přál a to i vy. Neváhejte a podívejte se po takovém schodišti, které by splňovalo vaše očekávání. I vy můžete mít již velice brzy něco takového a to ve vašem interiéru. Pocit spokojenosti můžete již velmi brzy zažít i vy.