Rubriky
Nakupování

Pohodlně a kvalitně.

Socialistické Československo, bylo textilní velmocí přinejmenším ve střední Evropě. Bylo to zčásti způsobeno rozvrstvením průmyslu v Čechách a nebylo to jen dědictví První republiky, ale historie textilní výroby u nás, má mnohem delší tradici a jsou oblasti, jako na Liberecku v údolí řeky Nisy, kde hrála naprostý prim a přímo ovlivňovala osídlenost v krajích, kde textilní výroba byla jediným druhem obživy. Události a souvislosti po změně politických poměrů po roce 1989, naprosto rozbily toto odvětví, možno se jen domnívat, komu z konkurence to mohlo posloužit a levné oděvy a textilie z Číny, Turecka a dalších zemí, pomohly vykopat hrob, pro naše textilní výroby.

přikrývka

Nicméně zůstaly skupiny nadšenců, které tento průmysl, doslova vytahují a vytahovali z popela a týkalo se to nejen výroby, ale i prodejem s tímto oborem svázaným. Tržnice byly zavaleny zmíněným nekvalitním zbožím, jehož jedinou devízou byla cena, ale i to bylo velmi pomyslné, protože kvalita byla zoufalá a s ní související trvanlivost, mnohokrát překonala rádoby výhodu nízké ceny. Se vzrůstající životní úrovní se ale začaly stupňovat nároky zákazníků na kvalitu a prodejce mohl začít být hrdý na své zboží a garantovat kvalitu i užitné vlastnosti.

letní deka

Toto je krédem i naší společnosti, která se zabývá prodejem textilních výrobků, dětských přikrývek, letních přikrývek, teplých přikrývek, pro chladné dny, polštáře všech velikostí, dětské polštáře, povlaky na polštáře, bytový textil, ložní povlečení, prostěradla. Všechny naše výrobky jsou od kvalitních výrobců a žádná no name tržnice. Samozřejmostí jsou i doplňkové služby pro zákazníky a z tohoto důvodu je vhodné sledovat náš web, kde nabízíme na něm i akční zboží a výprodeje, při výměně kolekcí a sortimentu. Filozofií naší společnosti je kvalita a spokojenost zákazníků. Jsme si vědomi tradic České výroby a prodeje textilního zboží a jsme přesvědčeni, že při výběru jsme schopni uspokojit každého a vyhovíme v mnoha parametrech, designu, ceně, kvalitě a úrovní našich služeb, při prodeji.

Budeme se těšit, že nás navštívíte a uděláme maximum, pro vaši spokojenost.

Rubriky
Nakupování

Široké využití slunečních brýlí

Sluneční brýle Luxbryle jsou velmi oblíbený módní doplněk. Jejich funkce ale není jenom taková, že slouží jako nadčasový trendy kousek, ale především plní ochrannou funkci. Sluneční brýle chrání zrak před ultrafialovými paprsky ze slunečního záření a také chrání oči před některými očními chorobami, kterými může být šedý zákal nebo rakovina očí. Při koupi slunečních brýlí proto nehleďte pouze na jejich design, ale kupujte brýle, které vaše oči stoprocentně ochrání před UV zářením. Takovéto brýle poznáte podle označení 100 % ochrana před UV 400. Právě hodnota 400 nm je velice důležitá a určitě nekupujte sluneční brýle s nižší hodnotou.

žena s brýlemi

Brýle chrání oči nejenom proti UV záření, ale také poskytují ochranu proti větru, sněhu a prachovým částicím. Vítr způsobuje dráždění očí, které rychle vysychají. Tento problém snadno vyřešíte pomocí očních kapek. Pokud rádi lyžujete, určitě na svazích i při běžeckém lyžování nosíte sluneční brýle. Sníh má totiž schopnost odrážet světlo, takže odráží i UV záření. Celkově se doporučuje nosit sluneční brýle při každé činnosti, kde se nachází sníh a zároveň je slunečné počasí. I při dalších sportovních aktivitách využijete sluneční brýle. Například při cyklistice, tenise nebo beachvolejbale. Venku se totiž setkáváme s nečistotami poletujícími ve vzduchu, které naše oči podráždí i znečistí.

sluneční brýle

Pokud jste řidiči z povolání nebo jenom řídíte osobní auto, zajisté sluneční brýle také oceníte. Nepříjemné odrazy slunečních paprsků od vozovky způsobují nežádoucí oslnění řidiče a právě díky nepřehlednosti může řidič způsobit i dopravní nehodu. Sluneční brýle také poskytnou ochranu po operaci očí. Pokud podstoupíte laserovou operaci zraku, měli byste svůj zrak chránit před sluncem, povětrnostními vlivy i nečistotami. V každém případě však dejte přednost dražším, avšak kvalitním brýlím, protože ty levné vám spíše uškodí.

Rubriky
Nakupování

Šiře našeho sortimentu

Historie naší společnosti MTZ servis s.r.o., se datuje od roku 1992 a návraty zákazníků, jsou nám, nejlepším oceněním naší práce. Náš profesionální tým, se stane vaším průvodcem, při realizaci vašich projektů a vždy jednáme v souladu, se zájmy zákazníka. Naše společnost má svou provozovnu v Rudolfově u Českých Budějovic, kde na ploše 14 300 m2, skladujeme 2500 tun materiálu a toto nám umožňuje pružně reagovat, na zákaznické požadavky. Naší hlavní náplní je velkoobchod a maloobchod s hutním materiálem, včetně nákupu a výkupu hutního materiálu. V rámci naší filozofie, vše pro zákazníka, provozujeme i doplňkové služby, související s náplní našeho podnikání.

stavby

Z našich služeb zmiňme různé druhy řezání materiálu, atestování, chemické rozbory, doprava, pomoc s atypickým hutním materiálem, pro vaši realizaci.

Hlavním našim artiklem je prodej ocelových trubek, prodej štětovnic a prodej příslušenství.

Ocelové trubky

-Nové ocelové trubky s atestem (skladem) o vnějším průměru 21,3 mm-1620 mm.

-Nové ocelové trubky bezešvé, přesné MTZ-servis (21,3 mm-610 mm).

-Nové ocelové trubky podélně svařované (21,3 mm-2800mm).

-Nové ocelové trubky, spirálově svařované (323,9 mm-1620 mm).

-Nové ocelové trubky pro energetiku dle EN ISO 31 83 apod.

-Žárově zinkované, nové ocelové trubky velkých průměrů.

-Trubky legované na zakázku.

Nové ocelové trubky, bez atestu o vnějším průměru 219 mm-1220 mm.

-trubky pocházejí z nadvýroby, nadnormativních zásob z našeho výkupu, nebo II A jakost.

-trubky podélně, nebo spirálově svařované.

-trubky k použití, jako mechanická ochrana, bez vnějších poškození, s rovně zařezanými konci.

-trubky bezešvé, podélně svařované.

materiál

Izolované ocelové trubky.

-izolované ocelové trubky, zvnějšku izolované polyetylenem, buď ve specifikaci N-n (normální), nebo N-v, se zesílenou strukturou izolace. Tyto trubky splňují normu DIN 30 670.

-ocelové trubky zvnějšku izolované cementovou maltou, ZM-N (normální), ZM-S (speciální)

-ocelové trubky s vnitřní cementovou izolací

-ocelové trubky s vnějšími a vnitřními antikorozními nátěry

Štětovnice

-různé typy, např. Larsen,IIIn,Vl 604 apod.

-délky 4 m, 6 m, 8 m, 9 m, 12 m

-šířka 400 mm, 436 mm, 600 mm

-tloušťka 6 mm-20 mm

Příslušenství

-klenuté dna

-T kusy

-přechodky

-oblouky

-ohyby

Toto, velmi orientační seznámení se šíří našeho programu, slouží pouze, jako úvod.

Veškeré informace k upřesnění, najdete na našich webových stránkách.

Rubriky
Nakupování

Co jsou antigenní testy z nosu

Jsou tomu skoro tři roky, kdy náš svět zasáhla pandemie koronaviru Covid-19. Musím říct, že když jsem o této nemoci slyšela poprvé, měla jsem opravdu velký strach. Nic jsme o této nemoci nevěděli a navíc ji v televizi propagovali jako úplně smrtelnou. Byla jsem ale ráda, že je od naší země tak daleko, že jsem věřila, že se k nám nemá šanci nějak dostat.

Testování bylo velmi nepříjmené, ale nutné

Uběhlo pár měsíců a první případ koronaviru byl u nás v České Republice. Měla jsem opravdu velký strach, že si to nikdo nedokáže představit. Hodně jsem sledovala případ nakaženého taxikáře, který byl nakažen jako první. Alespoň to tak uvádějí informace. A když se pak další a další případy šířily Českem, začala jsem propadat panice. Co když se Covid-19 dostane i k nám do města a nakazím se? Nebo co moje rodina? Měla jsem strach, vždyď u nás v rodině je těžce nemocná osoba a další jsou velmi staří. Byla jsem skoro bezmocná.

Koronavirus nás zasáhl nečekaně

Nejhorší také byly zprávy o úmrtí. To mě děsilo nejvíce a já opravdu skoro nevycházela z domu. Bohužel jsem díky koronaviru přišla o práci. Pracovala jsem jako barmanka a když se zavřely podobné pohostinství, tak jsem byla bez práce. Moje bezmocnost stoupala a já se bála budoucnosti. Byla jsem matka samoživitelka a nyní bez práce. Byla jsem v šoku a slzy jsem měla na krajíčku. Pak přišlo v mém okolí první a pak druhé úmrtí a já se málem zhroutila.

Pak u nás zavřely školku a já musela být doma, zrovna v tu dobu, kdy jsem si našla brigádu. Nastalo pak martyrium v testování. Antigenní testy z nosu byly velmi nepříjemné a já se synem čekala v lednu v zimě na testování skoro dvě hodiny. Víte, já bych to vydržela, ale synovi byly tehdy tři roky, nebavilo ho to a navíc dost mrzlo. Když mu pak dělali testy, brečel a já brečela sním. Tu tyčinku jsem cítila v nose ještě dva dny. Ale vím, že to bylo důležité.

Rubriky
Nakupování

Šperk, který potěší

Hodily by se Vám originální šperky VČELA Katiakolinger a zcela neotřelé kousky ve šperkovnici? Katia Kolinger právě takové nabízí. Inspirované krásou lidských tváří a nespoutaností divoké přírody. Katia Kolinger jakožto zakladatelka značky je nesporně milovnicí přírody a to konkrétně exotických krajin. Vypovídají o tom její šperky z nové kolekce, která se dotýká Kostariky, kam se ona sama jela podívat.

šperk kolibřík

Brože, prsteny, náhrdelníky, náušnice, náramky a snubní prsteny, cokoli hledáte, naleznete zkrátka u této designové návrhářky šperků. Její brože ve tvaru kolibříků rozhodně dodají barvy a eleganci Vašemu outfitu. Prakticky jsou stříbrné s barevnými detaily z recyklovaného plastu, nicméně se lze domluvit i na pozlacené nebo zlaté variantě. Stříbrné prsteny jsou pohlazením moře, neboť jejich design je ve stylu mušlí a s různobarevnými perlami. Opět je možnost po domluvě zvolit zlacené či pozlacené prsteny. Náhrdelníky, náušnice i náramky jsou tvořeny ve stylu prstenů, proto se jedná o zcela unikátní a krásný set.

šperk včela

Nejoriginálnějším kusem na webu katiakolinger.cz se však momentálně jeví šperky z kolekce Včela. Nejedná se o inspiraci dalekou krajinou, ale malými, krásnými a pilnými tvory, včelami. V současnosti bohužel vymírají, proto autorka zvolila motiv včel, čímž chtěla zareagovat na celou situaci, kdy je záchrana včel a přírodního ekosystému nezbytná. Stejně jako u výše zmíněných šperků se jedná převážně o výrobu ze stříbra o ryzosti 925/1000, je ovšem možné domluvit zlatou či pozlacenou formu. Proces objednání je velice jednoduchý a to přes google formuláře, kde se Katia snaží vyjít vstříc všem milovníkům designových šperků, včetně možnosti originální rytiny. Formulář stačí vyplnit a na e-mail bude následně zaslána cenová nabídka. V případě většího zájmu o tvorbu Katie Kolinger ji zajisté naleznete na pražské přehlídce Prague Design Week.

Rubriky
Nakupování

Reklamní předměty jako propagační dárky

Už dávno se nejedná v případě reklamy pouze o nějaké výstřižky v novinách nebo plakát nalepený někde na veřejném osvětlení. Reklamu je potřeba provádět pravidelně, ale také vkusně. Pokud máte webové stránky, tak se musíte zaměřit spíše na online platformy, ale stále do oblasti reklamy a propagačních materiálů můžeme zařadit především malé dárečky, které rozdáváme v rámci propagace firmy. Často se jedná o propisky, tužky nebo klíčenky. Ovšem ještě daleko více toho můžeme najít pod pojmem firemní dárkové předměty Promodarky.

Takže co všechno do této skupiny ještě může patřit?

tužky, sešit

Nejzákladnější jsou stále ještě propisky a tužky. Běžnou součástí většiny kanceláří jsou také další kancelářské předměty, které se dají velice snadno a moc hezky potisknout logem vaší firmy nebo jejím názvem – diáře, papírové bloky. Tradiční jsou hrníčky, které jsou nejenom vzhledným, ale především také velice praktickým dárkem pro každého. Zapomínat bychom neměli ani na moderní látkové tašky, ty začínají opět nabývat na popularitě. Potisknout se však dají i batohy nebo jiné tašky. Mezi drobnosti patří kosmetika nebo klíčenky. Také v této kategorii najdete i sezónní maličkosti nebo dokonce věci pro děti. Propagačním předmětem může být i deštník, ten je vždy velice krásný s vlastním potiskem, ale najdete zde i věci na volný čas a cestování nebo nějaké menší domácí potřeby.

papír, tablet

Propagace pro obchodní partnery, dárky pro klienty nebo dokonce pro zaměstnance. Všechny tyto věci můžete využít nejenom jako propagační materiály pro klienty nebo obchodní partnery, ale můžete je věnovat také zaměstnancům jako dárky. V některých případech je firmy pořizují proto, aby jejich lidé měli například stejnokroj, můžete proto pořídit například velice oblíbené mikiny či čepice nebo cokoliv dalšího.

Pokaždé s vlastním potiskem. Originální na těchto věcech je pokaždé váš potisk nebo název firmy. Proto je z každé věci naprostý originál. Logo může být větší či menší. Název firmy může být viditelný, přes celý produkt nebo může být téměř neviditelný. Záleží vždy na vaší představě.

Rubriky
Nakupování

Mějte dokonalé interiérové schodiště

Víte, co můžete mít i vy a to pokud byste měli zájem? Kvalitní interiérové schodiště Fa-havlicek. Je to opravdu tak. Pokud vám záleží zejména na kvalitě a také estetice, pak věřte, že neuděláte chybu, pokud navštívíte jednu webovou stránku, která vám nabídne to nejlepší.

Skutečně existuje jedna společnost, která vám nabídne takové schodiště, se kterým byste mohli být více než spokojeni. Vybrat si můžete z celé řady materiálů, takže je zcela na vás, pro co se rozhodnete právě vy. Problém není vyhotovení schodiště jak ze dřeva, tak kovu či zcela jiného materiálu. Je to opravdu na vás, co se právě vám líbí a co by se do vašeho interiéru hodilo.

interiérové schody

Existuje spousta skvělých materiálů, ze kterých byste mohli být nadšeni. Pokud byste si nebyli jisti, co si zvolit, můžete se podívat na fotografie již zrealizovaných schodišť a to ať už danou společností či společnosti jinou a domluvit se, zda by se dalo vytvořit právě takové schodiště, které se vám zamlouvá.

Věříme, že i vy můžete být více než spokojeni a to zejména, pokud dáte dané společnosti šanci. Věřte, že s interiérovým schodištěm od této společnosti budete spokojeni tak, jak byste to ani nečekali, jelikož se daná společnost snaží schodiště vyhotovit nejen kvalitně, ale také esteticky. Funkčnost rozhodně také nechybí.

dřevěné schody

Je to na vás. Pokud ale chcete mít jistotu, že vše bude naprosto perfektní, pak neuděláte chybu, pokud danou společnost kontaktujete. Věříme, že díky tomu získáte to, po čem jste vždy toužili a budete více než spokojeni.

Čím dříve se podíváte na stránky dané společnosti, tím rozhodně lépe, protože tak budete moct něco takového začít řešit. Každý může mít to, co si vždy přál a to i vy. Neváhejte a podívejte se po takovém schodišti, které by splňovalo vaše očekávání. I vy můžete mít již velice brzy něco takového a to ve vašem interiéru. Pocit spokojenosti můžete již velmi brzy zažít i vy.

Rubriky
Nakupování

Komoda na chalupu patří

Komoda, nepostradatelný kus nábytku. Využít ji můžete jako variabilní úložný prostor. Hodí se k ukládání prádla, k úschově peřin nebo drobností, které nechcete mít stále na očích. Podle věcí, které se chystáte do komody uložit si můžete vybrat velikost i vnitřní rozčlenění. Někdo dá přednost policím, někomu budou vyhovovat zásuvky. Ideální je kombinace obojího. Některé tyto praktické kusy nábytku mohou být i částečně prosklené nebo mají otevřené police.

Vybírat budete nejspíš nejen podle účelnosti, ale také podle designu, velikosti a materiálu, který byl použit k výrobě. Jinak bude vypadat komoda na chalupu pořizovaná do interiéru starého stavení. Na komodě ve starém nebo retro stylu vás může zaujmout třeba i zajímavé kování. Jiný tvar i design tohoto nábytku bude v případě umístění do moderního strohého prostoru.

closet-ga081e07b5_1920

Při výběru začněte velikostí, kam komodu umístíte, a jak velký prostor na nábytek máte. Změřte si rozměry. Design přizpůsobte místnosti, kde bude úložný kus nábytku umístěn, aby vám ladil s ostatním vybavením. V ložnici vám nejspíš postačí obyčejnější komoda než ta, která bude dominantním kusem nábytku třeba v obývacím pokoji. Tady můžete použít i úložnou skříňku částečně prosklenou, která bude působit zajímavým dojmem. Nevylučují si ani kombinace barev, které byly často použity při výrobě retro nábytku.

vestibule-g1af04f7c7_1920

Komoda z masivního dřeva s ozdobným kováním určitě zaujme na chalupě, kde se může stát součástí jídelny nebo centrální obývací místnosti. U masivního dřeva by vás měla zajímat i nutnost údržby. Některé dřevěné materiály potřebují jednou za čas ošetřit voskem nebo olejem.

Máte-li čas dejte přednost výběru v kamenném obchodě. Na nábytek si můžete sáhnout. Zjistíte jeho stabilitu, hloubku a velikost zásuvek i systém otevírání dveří šuplíků. Tyto informace oceníte i v případě, že úložnou skříň pořizujete do dětského pokoje.

Rubriky
Nakupování

Keř Bez černý

Černý bez je keř, který můžeme běžné najít v našich podmínkách. Hojně se používá v lékařství, protože má skutečně blahodárné účinky na naše tělo.

Keř Bez černý

Blahodárné účinky

Tato rostlina je velmi známá i u nás, protože se dá k našemu užitku velice dobře využívat. Je velmi rozšířená v Evropě, a proto na ní často můžeme samozřejmě narazit i u nás. Kromě toho je ještě typickým místem výskytu Kaplické moře a také Kavkaz s Malou Asií. Pokud ji budeme chtít přesně najít, tak se musíme přemístit mýtiny a také kolem cest.

bez černý

Můžeme je najít i na jiných místech, protože plody jedí ptáci, kdy se zas rostlina rozšiřuje za pomocí trusu. Keř poznáme podle toho, že dosahuje výšky pár metrů a má podlouhlé lístky pravidelně uspořádané po pěti. Při poznávání si musíme dávat pozor, protože existují i jiné druhy, jenž jsou jedovaté, a proto konzumuje pouze ty plody, které skutečně bezpečně poznáme. Pokud budete mít štěstí, tak se můžete kochat nádhernými květy. Určité části rostliny mají široké využití, což potvrzuje i historii, protože skutečně i naši předci ji využívali třeba v potravinářství a lékařství.

Chutný sirup

Jestliže si natrháme plody této rostliny, tak se nedoporučuje je konzumovat jen tak syrové, protože v takovém stavu mají projímavé účinky. Abychom se jim vyhnuli, tak je zapotřebí plody tepelně tráví zpracovat. Jak už jsme si řekli, tak možností využití této rostliny je opravdu spousta, ovšem velmi oblíbený produkt je šťáva z černého bezu. Mužem si ji vyrobit doma, ale ne každý má tuto možnost, a proto se právě prodává tento skvělý BIO produkt se skvělou chutí.

sirup ve skleničkých

Ty se vyrábí na Jižní Moravě, a proto o jejich původu a kvalitě nemůže být pochyb. Zde opravdu dbají na to, aby se používali pouze přírodní látky a výsledný produkt stál za to. Přidává se do produktů pouze třtinový sirup, který je mnohem zdravější a lepší pro lidský organismus. A proto bezovou šťávu může pít člověk dbající na zdravou výživu a životní styl. Produktů je hned několik, a proto si můžete vybrat. Klidně jich vyzkoušejte více, abyste došli k tomu, jenž Vám nejvíce chutná.

Rubriky
Nakupování

Jsou pískové filtrace skutečně tak účinné?

Asi jen málokdo zná lepší pocit, než je ponořit se za horkého letního dne do chladivé vody bazénu. Není proto divu, že jej najdeme v nějaké podobě téměř u každého rodinného domku, chaty či chalupy, které mají dostatečně velký pozemek.

Avšak jak každý majitel ví, zajistit, aby voda vydržela průzračně čistá po celou sezónu, není nic snadného, zvláště pokud má bazén větší objem. Je to prakticky neustálý boj s řasami, sinicemi a napadanými věcmi, jako jsou různé listy, větvičky, ale i drobný hmyz.

bazen2

Abychom si údržbu bazénu usnadnili, vynalezli jsme několik pomocníků. Tím asi nejpoužívanějším je pak filtrační zařízení. To funguje tak, že se odčerpává vod z bazénu, prožene se přes filtrační médium, kde se zbaví nečistot, a následně se již vyčištěná opět vypustí do bazénu.

V současné době existuje poměrně velké množství filtračních médií, které lze použít, s více či méně velkou účinností. Ovšem účinnost není jediný parametr, na který bychom se měli dívat. Důležitá je také jeho výdrž, tedy doba, po kterou zvládne pracovat, aniž by jej bylo třeba vyměnit. Při tom je také třeba uvážit velikost bazénu, či spíše objem vody, a také to, jak snadno se zde voda znečistí.

Mezi dlouhodobě nejoblíbenější druhy pak patří pískové filtrace. Ty využívají schopnosti písku zadržovat nečistoty prakticky všech velikostí. Koneckonců, tohoto principu se využívalo již ve starověku.

bazen10

Skutečně ale funguje tak dobře? Na první pohled by to člověk neřekl. Stačí, když si vzpomeneme, jak jsme si jako děti hrály na pískovišti. Když jsme na něj nalili vodu, změnil se v kompaktní hmotu a voda po něm jednoduše stekla. Nezdá se tedy, že by byl nějak účinný při jejím čištění.

Opak je však pravdou. Skutečně se jedná o jedno z nejlepších řešení v tomto oboru, která máme v současné době k dispozici. Proto rozhodně neprohloupíte, pokud se pro ni rozhodnete. Věřte, že váš bazén vám poděkuje.