Proč je zábradlí na balkon důležité

Asi každý z nás si rád sedne například večer po horkém letním dni na balkon či terasu, aby si vychutnal třeba kafe na čerstvém vzduchu. K tomu, že tam můžeme tak relaxovat, pomáhá i fakt, že se tam cítíme bezpečně, chráněně. A za to vděčíme právě zábradlí na balkon KMK Design.

To je dnes součástí všech balkonů a teras, ať už přízemních či patrových. Proč je tomu tak? Jednoduše proto, že má spoustu užitečných funkcí. Jaké jsou ty nejdůležitější, které oceňujeme prakticky každý den?

balkon1

Jednou z těch hlavních je ochrana před pádem. Zvlášť v zimě, kdy je námraza, by bylo velmi snadné uklouznout a sjet až dolů. A jistě není třeba říkat, jaké následky by pád byť jen z přízemního balkonu mohl mít, zvlášť u staré osoby. O dětech, které by mohly v divokých hrách zakopnout a spadnout dolů, ani nemluvě.

Ovšem to není to jediné, před čím nás chrání. Další věcí jsou pak zvědaví lidé. Ačkoliv totiž sice zábradlí nepředstavuje ve své základní podobě nějakou zvláštní překážku pro zloděje, rozhodně pomůže ukrýt naše soukromí před zvědavými zraky.

To oceníme zejména, pokud bydlíme u hlavní ulice, kterou denně prochází či projíždí spousta lidí. Je totiž fakt, že my lidé jsme přirozeně zvědaví. Je to jedna z vlastností, které nám umožnily dostat se až tam, kde jsme nyní. Je to pochopitelné, avšak asi málokdo bude stát o to, aby se na něj dívali cizí lidé, pokud se například opaluje.

balkon2

A v neposlední řadě zde máme pomoc psychologickou. Vytváří totiž bariéru nejen fyzickou, ale také psychickou, která nám pomůže překonat strach z pádu. Stačí si jen představit, že zábradlí na vašem balkonu zmizelo. Byli byste teď ochotni dojít například až k jeho okraji? Věšeli byste bezstarostně prádlo otočeni směrem od kraje?

Pro tyto všechny věci je považováno za tak důležité, že se stalo naprosto běžnou součástí našich balkonů a nedovedeme si je bez něj představit. A to je dobře. Koneckonců jde o naši bezpečnost.