Kde všude na internetu je nutná registrace

Dnes je internet místem, kde se žije prakticky stejně jako v reálném světě. Nakupujeme zde, setkáváme se tu s přáteli, můžeme tu i chodit do školy, máme zde knihovny i muzea, dokonce i kina a další všemožné atrakce.

Avšak ne vše je volně dostupné. Některé internetové stránky požadují nejprve vytvoření uživatelského účtu, ke kterému se následně přihlásíte. Pro mnoho lidí se jedná o něco, co je nejen nepohodlné, ale zároveň vzbuzuje nedůvěru – jak víme, že s údaji, které tam zadáme, bude nakládáno tak, jak má, a nebudou poskytnuty nikomu dalšímu?

burza4

Faktem je, že nutnost registrace chlorito.cz má svůj důvod. Jedná se totiž o ochranu soukromí uživatelů, stejně jako autorských práv. Má to samozřejmě co dělat s tím, kde tuto povinnost vyžadují.

Asi nejlepším příkladem jsou nejrůznější sociální sítě. Pokud se je pokusíte navštívit, pak jediné, co uvidíte, je úvodní obrazovka, která vás vyzývá k přihlášení, případně k registraci, pokud dosud nemáte vytvořený účet.

clanek1

Zde je vysvětlení jednoduché. Lidé zde sdílení i své nejsoukromější věci, včetně osobních údajů týkajících se jejich adresy, zaměstnání, rodiny a dalších věcí. Pro cizího člověka by bylo velmi jednoduché tyto informace zneužít. A aby se tomu předešlo, vidí statusy dané osoby jen ti, kterým to pisatel povolí, tedy ti, které má v přátelích.

Dalším místem, kde je potřeba registrace, jsou nejrůznější diskusní fóra, i když zde je situace obvykle poněkud volnější v tom, že sice nemůžete sami přispívat, ale vidíte příspěvky ostatních.

Poslední pak jsou nejrůznější stahovací weby. Zde jde samozřejmě o ochranu daných souborů, neboť mnoho z nich podléhá autorským právům. Není tedy divu, že v tomto případě bývá registrace zpoplatněna. Proto také nejsou tyto stránky až tak využívány, neboť torrenty umožňují stejné stahování, a to zadarmo. A upřímně, to je pro mnoho lidí výhodnější.