Žlutá barva kratomu

Tentokrát se podíváme na žlutý kratom, který se častokrát označuje rovněž jako Gold kratom, tudíž zlatý. Ihned na začátku je dobré se zmínit o tom, že se nejedná o nějaký další nový typ nebo druh stromu Mitragyna speciosa. Je to stále jeden a ten samý strom, jen sklizeň jeho listů se provádí v rozdílném období. Potom výsledkem jsou odlišné žilky na spodních listech a podle toho se rozděluje do různých skupin. Žlutý kratom dokonce je specifický tím, že se nejedná o základní druh kratomu ale především je zajímavý tím, vznikl díky poctivé práci a bohaté nabídce domorodých farmářských rodin. Ty zpracovávají vysoce kvalitní kratomový prášek a to podle starých tradic. Také v rostlině nezaznamenáte žádné těžké kovy nebo snad pesticidy.

greenherbs

Jak vzniká žlutý kratom

V podstatě jeho výroba je podobná jako u verze červeného kratomu, jen s tím rozdílem, že jeho fermentace je podstatě kratší. Nicméně jako výsledný produkt má skvěle vyvážené vlastnosti a i když se hodně podobá červené verzi kratomu, tak můžete v něm najít některé vlastnosti zeleného kratomu, což v podstatě spojuje dva druhy do jednoho. Získává se z mladých listů, tudíž opět má dostatek kvalitních a jedinečných alkaloidů Mitraginin a 7-hydroxymitragynin.

kratom

Popularita žlutého kratomu

Poslední dobu roste po žlutém kratomu poptávka. Je zcela možné, že příčinou může být i zvědavost zjistit jaké má žlutý kratom účinky, když je tak výjimečný. Nedá se mu ale upřít, že je právě i velmi vyvážený, tudíž se všestranně zaměřuje na lidské neduhy nebo chronické bolesti. Také se s ním spojuje to, že uživatelé se více soustředí, mají dostatečnou energii zvládat nejen fyzickou, ale rovněž i psychickou práci. Rovněž se mu připisuje, že jedinci jsou více kreativní a odhodlaní. Ačkoliv se zdá, že je to velmi zajímavá verze kratomu i tak je velmi nutné zachovat správné a doporučené dávkování, aby nedošlo ke komplikacím.