Přehřívá se mi mobil. Co dělat?

Horké dny nejsou pro elektroniku nijak ideální. Pro notebooky, počítače i mobilní telefony horké dny představují problém, se kterým se těžko vyrovnávají. Zejména u zařízení, která ke svému zchlazení využívají pasivní typ chlazení. Co je to pasivní chlazení? Představte si, že v ruce držíte svůj mobilní telefon. Celé tělo (zejména hlavní část) mobilu tvoří jeho povrch pro chlazení. Teplo se rozprostírá po zadní části mobilu a ta ho pak dostává ven do prostoru. Tím se mobil ochlazuje. Aktivní chlazení na druhou stranu využívají energicky náročnější přístroje. Jako jsou výkonné notebooky, nebo stolní počítače. Aktivní chlazení poznáte tak, že počítač má v sobě ventilátory, které odvodu tepla napomáhají.

 

telefon

 

Jak tedy ovlivníme to, aby se nám mobil nepřehříval? První věc, kterou můžete ovlivnit vy sami je pouzdro na mobil. Když ho využíváte v horkých dnech, mobilu se v pouzdru těžko “dýchá” a nemá jakým způsobem odvádět přebytečné teplo. To pak může způsobit to, že se vám mobil začne po chvíli v horkých dnech zasekávat a nereaguje tak, jak jste zvyklí. Rozhodně byste neměli mobil nechávat na sluníčku. To může způsobit i fyzické poškození, které se pak těžko napravuje. Dokonce to může zapříčinit i kritickou chybu baterie.

 

žena s mobilem

 

Takže pouzdro je jedna věc, která by vám mohla pomoci. Další takovou věcí, která vám jistě pomůže je nabíjení. Když mobil nabíjíte, hlavně když cítíte, že je opravdu vedro, tak se snažte ho nepoužívat. Samotné nabíjení vytváří dost tepla a tím, že mobil budete používat ho zahřejete ještě více. Po nabití nechte mobil odpočinout a čekejte, dokud nebude na dotyk studený. Pak ho můžete vesele používat dále. V neposlední řadě vám ještě doporučíme, abyste nevyužívali zbytečně náročné aplikace. Tím máme na mysli různé hry nebo aplikace, které využívají plný potenciál hardwaru mobilu.