Mobilní telefony a cestování

Pokud jste milovníky cestování, tak určitě máte ve svém mobilu jednu či více aplikací, které vám s cestováním pomohou. Jenže dříve tomu tak nebylo. To jste jezdili podle mapy, ve které jste se museli vyznat. Ptali jste se kolemjdoucích na cestu, letenky jste kupovali na letišti a nebylo to na tu dobu levné, a tak létal jen ten, kdo si to mohl dovolit. Ostatní jezdili klidně do zahraničí autem. Nejezdilo se tolik do hotelů, natož do několika hvězdičkových hotelů, ale spíše do kempů pod stan nebo do chatky. Nikdo nevyhledával dříve moc luxus, protože to stálo mnoho peněz. Nyní je však opět vše jinak.  

mobil

Lidé v dnešní době do zahraničí autem skoro vůbec nejezdí a radši letí letadlem. Pod stan nebo do chatky taky už nejezdí a radši jedou do hotelu, za který si rádi připlatí, aby měli komfort, polopenze nebo chtějí hotel blízko moře či centra. Letenky si kupujete přes aerolinky online a pokoj na hotelu si buď rezervujete nebo hned platíte, aby vám ho nikdo nevzal. Takhle prostě čas šel, a i mobily se od dřívější doby daly do pohybu, takže na nich najdete vše možné. 

Určitě znáte několik aplikací pro mobil, kterou si stáhnete a můžete si díky ní koupit letenku nebo je dokonce jen porovnávat a hledat tu nejlevnější. U takových aplikací je dobré si přečíst smluvní podmínky, abyste věděli, jaká práva si daná firma aerolinky vyhrazuje atd. Mnohem lepší je letenky řešit přes počítač než přes mobil. Na počítači toho vidíte více najednou než na malém mobilním telefonu. To bychom měli debatu o letenkách a aplikacích pro mobily. Ale co takové hotely. Jak to je nyní? 

mobil

Nyní najdete nespočet stránek, kde vám nabízejí ubytování od nějaké firmy ve spolupráci s ubytovateli nebo přímo stránky ubytovatelů. Lidé však více využívají firmy, které jsou v kontaktu s ubytovateli, ale řeší to za ně. Můžete si tam srovnávat ceny hotelů, hodnocení hotelů a recenze. Zároveň tyto firmy poskytují i slevy, které přímo přes ubytovatele neseženete. Mezi nejznámější patří bez debat Booking. I ten si můžete stáhnout do mobilu a využívat tak aplikaci na maximum a mít vše po ruce. 

A co vy? Máte nějakou aplikaci pro ubytování či letenky v mobilu?