Když banky nepomohou, jsou i jiné možnosti

Sháníte výhodný úvěr? Pak může pomoci právě banka, která vám může poskytnout za velice výhodných podmínek větší či menší obnos peněz…pokud. Ano vše má své ale, i bankovní společnosti si moc dobře vybírají, komu úvěr poskytnou a komu nikoliv. Každý zájemce o půjčku je prověřen hned v několika registrech dlužníků, posuzuje se jeho příjem, vzdělání nebo počet osob v rodině. Zkrátka naše banky mají na vše svá měřítka, a pokud nevyhovujete byť v jediném bodě, úvěr vám neposkytne. Ovšem na ně už se dávno spoléhat nemusíme, a pokud nám úvěr neschválí přímo v bance, existují i další možnosti, jak se k vytouženým penězům dostat.

podpis smlouvy

Pomoci může i rodina i známí, kde de facto dostanete jednu z nejvýhodnějších půjček, neboť ve většině případů se jedná pouze o vrácení jistiny bez dalších poplatků a úroku. Půjčit si od rodiny nebo známých je zkrátka stále nejlevnější variantou. Na druhou stranu peníze přeci jenom dokáží pořádně rozčeřit i ty nejklidnější vody. I to nejsilnější kamarádství může nakonec ztroskotat právě na finanční výpomoci. Opozdíte se se splátkou, zapomenete zaplatit a problém je rázem na světě. Pokud už tedy do této řeky vstoupíte, snažte se vypůjčené peníze vrátit v co možná nejkratší možné době. Jedině tak si můžete zachovat přátelství i nadále. Někdy však existují situace, kdy nepomůže rodina ani známí, je to hlavně v případě rekonstrukce nebo koupi nového domu, kdy potřebujeme najednou sehnat větší obnos peněz. V takovém případě mohou pomoci nebankovní instituce.

stavba domu

Slyšeli jste už o americké hypotéce, kterou nabízí svým určitým klientům banky. Ovšem tento druh hypotéky není pro spoustu lidí vůbec dostupný a tak na její výhodné podmínky vlastně ani nedosáhnout. Existuje ale i americká hypotéka bez dokládání příjmů od nebankovních společností, která je tu skoro pro každého a za stejně výhodných podmínek.