Jsou různé vitaminové doplňky skutečně dobré pro naše zdraví?

Asi nikdo z nás nechce být nemocný. Proto se tomu snažíme dle svých možností zabránit, ideálně s co nejmenší námahou. A jednou z možností, kterou mnoho lidí velmi často volí, jsou nejrůznější vitaminové doplňky.

 

Ty se prodávají především na podzim a v zimě, tedy v období, kdy je nejpříznivější doba pro rozvoj nejrůznějších respiračních onemocnění. V reklamách nám navíc tvrdí, že jim tímto způsobem můžeme předejít.

 

různé vitaminové doplňky

 

A nabízeny nejsou jen pro dospělé. Najdeme i dětskou variantu, která by je měla v této době ochránit před nachlazením. Mnoho lidí tomu věří a pravidelně je sobě i svým dětem dávají. Otázkou však je, zda jsou skutečně tak účinné.

 

Zde samozřejmě záleží na tom, zda se jedná o komplex vitaminů, nebo zda jde pouze o jeden, například vitamin C či D. A také na tom, kolik jich denně do sebe dostáváme běžnou stravou. Protože i ta je obsahuje, především pak ovoce a zelenina.

 

zdravá pestrá strava

 

Pravdou však je, že naprosté většině z nás příliš nepomohou. Tělo si z nich sebere jen část a zbytek bez užitku vyloučí. To platí zvláště u vitaminu C. Výsledkem tak není nic jiného než zabarvená moč. A to za ty peníze rozhodně nestojí.

 

Pravdou totiž je, že tyto doplňky bývají často poměrně drahé. Je to nejen kvůli výrobním nákladům, ale také proto, že lidé jsou zkrátka ochotni takové částky platit. A není divu, koneckonců jsou přesvědčeni, že pomáhají svému zdraví. A to je důležité zvláště nyní, v době pandemie koronaviru.

 

Jak tedy dodat tělu vše, co potřebuje? Nejlepším řešením je kvalitní a pestrá strava, obsahující mimo jiné syrovou zeleninu a ovoce. Z nich totiž tělo dokáže vytěžit vše, co potřebuje, a to přirozenou cestou.

 

Pokud se pak chcete chránit proti nachlazení zvýšenou dávkou vitaminu C, je dobré jíst citrusy, jako jsou pomeranče či mandarinky. Tak budete skutečně připraveni na zimu a na vše, co nám může přichystat.