I vy můžete mít domácího mazlíčka!

Kdo by nechtěl mít doma nějakého zvířecího kamaráda. Někoho s kým si můžete povídat, mazlit se, hrát si a trávit volný čas. Zvlášť pak pokud nemáte rodinu a ani partnera. Co když ale jste celý den v práci nebo nemáte dostatek financí, abyste se o domácího mazlíčka postarali? Nemůžete mít tedy žádné zvířátko? To je jen mylná domněnka!
roztomilý křeček
Jsou finance a čas překážkou?
Je sice pravdou, že koupě domácího mazlíčka je nevratné a zodpovědné rozhodnutí, které vyžaduje nějaký ten čas i finance, a proto je nezbytné jeho pořízení určitě dobře zvážit. Nicméně finance a čas nejsou nepřekonatelnou překážkou, jenom vhodnými vodítky jakého mazlíčka vybrat, abyste se o něj zvládli dobře postarat.

Na výběr je velké množství domácích zvířátek a každé má jiné nároky na váš čas i finance. Ale i když toto se různí, jedno zůstává stejné: každé může být ideálním společníkem. Nemusíte tedy hned uvažovat o koupi pejska, pokud to vaše životní situace nedovoluje, protože i laboratorní myšku si můžete oblíbit. Je inteligentní, zábavná, nestojí moc a nebude strádat, pokud se jí budete věnovat až večer. To stejné platí i o křečkovi nebo jiných menších hlodavcích. I pár andulek si vystačí sám, pokud jste zrovna zaneprázdněni pracovními povinnostmi.
zelená andulka
Co když ale máte alergii na srst, peří?
Pokud máte vy nebo jiný člen vaší rodiny alergii na srst či peří, neznamená to nutně, že nemůžete vlastnit žádné domácí zvířátko. I rybičky jsou zvířátka a navíc i pěkný doplněk interiéru, který vás kromě krmení a občasného udržování aquaria nic nestojí. Nemůžete sice nikoho hladit, ale pozorovat vodní svět je taky velmi zábavné a navíc po náročné práci i uklidňující.
jezevčík na pohovce

Jaké zvířátko bude tím nejvhodnějším?
Pokud jste se už přesvědčili, že mít domácího mazlíčka může mít opravdu každý, ale pořád váháte, které bude tím nejvhodnějším právě pro vás, pak máme snadné rozuzlení: . Ideální zvířecí společník totiž existuje pro každého, stačí zvolit jen toho správného, který se k vám bude nejvíce hodit.