Využití aplikací mobilního telefonu

V dnešní době má mobilní telefon snad většina populace, která žije alespoň v průměrně rozvinuté zemi, často i v těch méně rozvinutých, mobilní telefony, někteří jedinci vlastní. Tohle zařízení nám může pomoci s mnoha věci. Existuje spousta aplikací, které máme možnost si to našeho zařízení stáhnout. Spousta těchto aplikací dokáže opravdu velmi usnadnit život. Společně se dnes podíváme na to, jaké aplikace by vám mohli být užitečné. 

Ovladač od televize

Dálkové ovládání k televizi 

Spousta mobilních telefonů tuhle funkci v sobě má, již když si mobil zakoupíte, ovšem pokud patříte mezi ty jedince, kteří to ve svém mobilu nemají, nemusíte zoufat. Tato aplikace je normálně a bezplatně přístupná pro všechny telefony s operačním systémem android či iOS. Pokud si aplikaci stáhnete do vašeho zařízení, pokračování je opravdu velmi jednoduché. Stačí aplikaci spustit a zapnout vyhledávání okolních zařízení (v tomto případě se bude jednat o televizory). Televize musí být v době vyhledávání a párování zaplá, jinak by ji pochopitelně aplikace nenašla. V momentě, kdy se vám podaří obě zařízení spojit, máte vyhráno. Poté můžete svůj mobil používat, jako normální ovladač od televize s využitím všech funkcí, které na klasickém ovladači jsou.  

Užívání mobilního telefonu

Propojení s domácími spotřebiči 

Dnes je doba moderní, a proto lze přes mobil ovládat opravdu skoro všechno. Tohle je ale opravdu výborná vychytávka, která vám může usnadnit spoustu věcí a ušetřit velké množství času. Aplikaci tohoto typu, využijete například, pokud máte samopojízdný vysavač, zkrátka robota, který má senzor a sám vysává. Právě například s tímto strojem se dokážete propojit přes mobilní aplikaci a díky tomu ho ovládat například z práce či z auta, i když jste momentálně několik kilometrů od vašeho domu. Tuto aplikaci lze samozřejmě využít na spoustu jiných domácích produktů a spotřebičů, jako jsou například žaluzie na dálkové ovládání, různá moderní světla či dokonce kávovary, a tak podobně.