Váš pohodlný obývák


Osvětlení
Právě proto, že v obýváku budete pravděpodobně nejvíc času odpočívat, rozhodně není vhodné jediné centrální, ostré světlo. Mnohem spíš oceníte větší množství důmyslně rozmístěných lampiček, které vám poskytnou měkké, „náladové“ světelné zátiší. Je vhodné sladit jejich design s laděním pokoje, což naštěstí díky bohaté nabídce není problém.
viktoriánský pokoj.jpg
Květiny
Obývací pokoj je jednou z místností, ve kterých můžete bez obav pěstovat i rozměrnější pokojovky. Pokud jim přizpůsobíte rozmístění nábytku, stanou se ozdobou celého pokoje i předmětem závisti vašich návštěv. A nemusí se jednat právě o divokou exotiku.
Pohovka
Nejvíce času strávíte samozřejmě právě na pohovce, takže při jejím výběru si klidně dejte na čas. Právě její výběr totiž ovlivní to, jak moc si budete užívat svůj odpočinek doma. Ať už ji doplníte křesílky nebo jinou variací posezení, pohovka je prostě základ a je jen málo obýváků, ve kterých by se bez ní její majitelé obešli.
konferenční stolek s knihou a hrnkem.jpg
Pracovní stůl
Není neobvyklé, že součástí obývacího pokoje je i pracovna ve formě pracovního stolu. Nemusí to být úplně špatný nápad, pokud citlivě zvolíte jeho podobu a především na jeho ploše udržujete pořádek. Šanony, skříňky, to všechno tady najde své uplatnění – a pokud to správně sladíte se zbytkem zařízení, může to velice dobře „fungovat“ i co se týče vašeho estetického cítění.
Barvy
Barevné ladění obývacího pokoje by mělo odrážet zvolený styl a vhodně korespondovat se zařízením zbytku vašeho bytu. Jakkoliv může být proto lákavé pustit právě tady uzdu fantazii a „dopustit se“ odvážnějších kreací, právě tady by se mohla taková nestřídmost také stejně dobře vymstít. Čím výraznější kreace zvolíte, tím citlivěji je totiž nutné „cizelovat“ podobu zbytku zařízení. A to včetně materiálu.
Dekorace
Pro mnohé lidi je právě obývací pokoj místem, kde nejraději vystavují vzpomínky na své blízké nebo příjemné zážitky. A jistě je to dobrý nápad, pokud to nepřeženeme s množstvím a rozmanitostí stylů. Na příklad fotografie lze velmi výrazně „stylově dotáhnout“ použitím vhodných rámečků, vždy ale především myslete na to, že právě tyto „drobnosti“ jsou tím, co dělá z vašeho bytu opravdový domov.