Rubriky
Nakupování

Široké využití slunečních brýlí

Sluneční brýle Luxbryle jsou velmi oblíbený módní doplněk. Jejich funkce ale není jenom taková, že slouží jako nadčasový trendy kousek, ale především plní ochrannou funkci. Sluneční brýle chrání zrak před ultrafialovými paprsky ze slunečního záření a také chrání oči před některými očními chorobami, kterými může být šedý zákal nebo rakovina očí. Při koupi slunečních brýlí proto nehleďte pouze na jejich design, ale kupujte brýle, které vaše oči stoprocentně ochrání před UV zářením. Takovéto brýle poznáte podle označení 100 % ochrana před UV 400. Právě hodnota 400 nm je velice důležitá a určitě nekupujte sluneční brýle s nižší hodnotou.

žena s brýlemi

Brýle chrání oči nejenom proti UV záření, ale také poskytují ochranu proti větru, sněhu a prachovým částicím. Vítr způsobuje dráždění očí, které rychle vysychají. Tento problém snadno vyřešíte pomocí očních kapek. Pokud rádi lyžujete, určitě na svazích i při běžeckém lyžování nosíte sluneční brýle. Sníh má totiž schopnost odrážet světlo, takže odráží i UV záření. Celkově se doporučuje nosit sluneční brýle při každé činnosti, kde se nachází sníh a zároveň je slunečné počasí. I při dalších sportovních aktivitách využijete sluneční brýle. Například při cyklistice, tenise nebo beachvolejbale. Venku se totiž setkáváme s nečistotami poletujícími ve vzduchu, které naše oči podráždí i znečistí.

sluneční brýle

Pokud jste řidiči z povolání nebo jenom řídíte osobní auto, zajisté sluneční brýle také oceníte. Nepříjemné odrazy slunečních paprsků od vozovky způsobují nežádoucí oslnění řidiče a právě díky nepřehlednosti může řidič způsobit i dopravní nehodu. Sluneční brýle také poskytnou ochranu po operaci očí. Pokud podstoupíte laserovou operaci zraku, měli byste svůj zrak chránit před sluncem, povětrnostními vlivy i nečistotami. V každém případě však dejte přednost dražším, avšak kvalitním brýlím, protože ty levné vám spíše uškodí.