Proč byste se měli starat o zuby svého mazlíčka

Péče o ústní dutinu může pomoci zbavit se špatného dechu

Všichni milujeme svého milovaného zvířecího společníka, ale co ten silný zápach z dechu; ne tak docela! Minimální zápach z dýchání je přijatelný, ale silný zápach z úst je známkou závažného zubního onemocnění. Pravidelné zubní prohlídky a každodenní čištění zubů mohou odstranit bakteriální růst v ústní dutině vašeho mazlíčka a účinně odstranit zápach z úst.

m

Zubní onemocnění může vést k závažným následkům

Stejně jako u lidí je nejzávažnějším problémem ústního zdraví u domácích zvířat periodontální onemocnění, známé také jako onemocnění zubů. Jedná se v podstatě o infekci tkání držících zuby vašeho mazlíčka, která je důsledkem hromadění plaku na zubech a dásních v důsledku špatné techniky čištění a používání zubní nitě. Pokud se neléčí včas, může způsobit krvácení dásní, bolest při žvýkání a často vede ke ztrátě zubů.

Pravidelná kontrola chrupu vám může pomoci ušetřit peníze

Naši domácí mazlíčci zdědili schopnost skrývat bolest a další příznaky nemoci. Anatomicky je více než polovina struktury zubů vašeho mazlíčka mimo dohled ležící pod linií dásní, což ztěžuje rozpoznání jakéhokoli zubního onemocnění, pokud není důkladně vyšetřeno. Někteří majitelé domácích mazlíčků neradi utrácejí za preventivní procedury, když nevidí žádnou nemoc, neuvědomují si, že jejich mazlíček může trpět bolestmi a jinými zubními chorobami, což je nutí platit více za veterináře, pokud si svého mazlíčka nevezmou. pravidelné zubní prohlídky, i když se zvenčí zdá vše v pořádku.

Vyhněte se bolestivým situacím

Domácí mazlíčci procházejí stejnou úrovní bolesti jako my, když trpíme zubním onemocněním. Zde je znepokojující, že domácí mazlíčci nevědí, proč jim ubližují. Pokud se tedy dokážete postarat o zdraví ústní dutiny svého mazlíčka, můžete zabránit tomu, aby procházel bolestí, která může být někdy nesnesitelná.

Vyhněte se velkým nemocem

Domácí mazlíčci dovedně zvládají svou bolest a nemoc. O jejich zubním onemocnění si neuvědomíte, dokud se nerozšíří po celé jeho ústní dutině a způsobí další škody a utrpení. Když vezmete svého mazlíčka na pravidelné ústní zkoušky, pomůže vám to odhalit jakékoli onemocnění dutiny ústní hned od začátku, než bude obtížné se s ním vypořádat.

Žádné vypadávání zubů

Kromě žvýkání potravy existují různé další činnosti, které domácí mazlíčci denně provádějí pomocí zubů, jako je nošení nebo sbírání předmětů, hraní her a tak dále. Pokud váš mazlíček nedostává pravidelnou péči o chrup, může drobné orální onemocnění přejít v pokročilé onemocnění parodontu, které může vést ke ztrátě zubů. Prázdný prostor v dutině ústní se může stát trvalým domovem různých choroboplodných zárodků způsobujících různé druhy onemocnění dutiny ústní. To by mohlo vašemu psovi vážně bránit v příjmu potravy a dalších činnostech, které prováděl pomocí zubů.

m

Zubní onemocnění mohou vést ke ztrátě hmotnosti

S nepřetržitým onemocněním zubů se může příjem potravy vašeho mazlíčka výrazně snížit, nebo může jídlo úplně opustit, protože pro něj může být extrémně bolestivé ho žvýkat. To brzy vede ke ztrátě hmotnosti a často vede k oslabení imunitního systému, protože nejsou schopni splnit své denní nutriční požadavky s minimálním nebo žádným příjmem potravy. Oslabený imunitní systém znamená, že váš mazlíček je náchylný i k dalším nemocem.