Odtud tam

Takže začnete pomaličku balit. Skládáte věci, přebíráte a některé vyhazujete, některých věcí Vám je ale líto. Ale vy sami víte, že je nejlepší se všeho zbavit a do nového bytu se stěhovat pouze s věcmi, které jsou nutné a spíše si to zařídit nově.

Mužská část rodiny vyndává police ze skříní, aby nebyly tak těžké a při stěhování nevypadly. Už se jistě těší na tu dřinu. Jasně, sám to nedá, takže přijdou kamarádi, spoluzaměstnanci a také příbuzní. V den D je jich tu asi třicet a nemají co na práci. Alespoň tedy vypijí a snědí, co je v dohledu, aby pak odešli někam do hospody. Jenže se to nějak zvrtlo a oni odešli všichni. Nábytek je připraven, a auta čekají dole. Bohužel není nikdo, kdo by to všechno snášel dolů a následně to rovnal do připravených aut.

Vozík ke stěhování

Kruci, čekají, nečekají, vždyť v nich majitelé odjeli! Takže něco nábytku je venku, něco vevnitř a skříň s dětmi je na schodech. Paráda.

Ano, i takto může vaše stěhování dopadnout. Ale spíše to dopadá tak, že nepřijde nikdo a vy jen mezi těmi co měli přijít zjistíte větší počet nemocných dětí nebo náhlých úmrtí v rodině. Proto není zrovna dobré spoléhat na kamarády a rodinné příslušníky. Tedy alespoň ne ve věcech sobotního stěhování. Nebo také je li důležitý fotbalový zápas.

No jo, ale vy ten termín máte a před vaším, nyní již bývalým bydlištěm stojí rodina, která by se už ráda nastěhovala dovnitř. Akce kulový blesk? Páni, co počít?

Krabice na drobnosti

No, na to je jen jedna rada, sjednejte si na to firmu. Nemusíte shánět lidi, nemusíte shánět auto a vše bude zařízeno dle vašeho přání. Oni totiž muži ze stěhování Praha s tím mají spoustu zkušeností. A také si přivezou hromadu kulturistů na stěhování těžkých věcí. Vy se pak jen budete koukat, jak jim to jde a maximálně jim nosit pivo, které oni stejně v pracovní době pít nesmějí. Co kdyby omylem odstěhovali i sousedovic babičku. Tu ukřičenou na tom vozíčku.