Ke zvýšení tvorby testosteronu vede řada cest


Zvyšování úrovně testosteronu je proces, který již nastartovali mnozí muži, co již mají jasno v tom, že k jeho poklesu dochází zejména v důsledku chronického stresu a špatné životosprávy. Jakmile se zaměříte na tyto dva zásadní vlivy, vylepšíte jídelníček a posílíte odstraňování stresových jevů adaptogenními bylinkami, zjistíte, že není třeba vyhledávat na Internetu prodej Viagry bez lékařského doporučení. Život bez stresu a s kvalitní výživou, z dostupných zdrojů v prodejnách zdravé výživy či ve vegetariánských restauracích, již významnou měrou posílí tvorbu testosteronu a udrží potřebnou hormonální rovnováhu.

reflexní body na chodidle

Existují však i jiné zdroje, s nimiž posílíte váš testosteron, a o jednom z nich bychom se tu rádi zmínili. Může vám to připadat velmi zvláštní či nepochopitelné, ale vaše štěstí hledejte na ploskách chodidel.

masáž chodidel

Chodidla jsou hmatový orgán a zdánlivě ne tak podstatný pro prožívání kvalitního života, ale není to tak jednoduché, jak se zdá. Na chodidlech se totiž vyskytuje nejvíce nervových vláken z celého těla, které jsou navíc energeticky vázány na všechny tělesné orgány a části těla. Jakmile vhodně zatlačíme na určitý bod, zlepšíme proudění energie a započneme proces uzdravování nebo prevence, dle aktuální situace.

V oblasti paty se nachází body pohlavních orgánů a v kombinaci s body pod palcem a prstní kostí lze docílit i významné podpory testosteronu, podpory funkce pohlavních orgánů a navození libida a sexuálního vzrušení. Někteří lidé jsou tak citliví, že při reflexní terapii mohou dosáhnout i orgasmu. Zejména ženám imponuje hlazení chodidel a některým vyhovuje i laskání jazykem a líbání, jako součást milostného aktu. Nezanedbávejte svá chodidla, pomohou vám zlepšit partnerský vztah a udržet testosteron na potřebné výši i bez syntetických preparátů z lékáren.