Děti s mobilem

Vzpomínám si na tu dobu, kdy můj syn začínal mít zájem o mobilní telefon a další techniku. Byla jsem opravdu v šoku, když jsem zjistila, že syn mi potají bere mobilní telefon, kde si hraje mobilní hry. Ze začátku jsem sice jenom trošku tušila, že jsem si půjčuje můj mobilní telefon, ale nikdy jsem ho nepřistihla. A už ve svých čtyřech byl můj syn tak moc chytrý, že jsi dokázal vypůjčit mobilní telefon, aniž bych si toho všimla. Samozřejmě, že jsem si toho po čase všimla, ale nevadilo mi to, jenom mě mrzelo, že se syn opravdu slušně nezeptal, jestli si může půjčit můj mobilní telefon.

Na mobilu taky jsem na facebooku.

Já bych ho synovi samozřejmě půjčila, protože nemám vůbec důvod mu nepůjčit svůj mobilní telefon. Protože já samozřejmě nepatřím k těm přísným rodičům a k těm lidem, kterým vadí, že malé děti si hrají s mobilním telefonem nebo si ho od někoho půjčují. Já takováto nejsem, spíše naopak. Já spíše chci, aby můj syn se od malička učil technice a taky tomu, jak se starat o mobilní telefon a aby syn věděl, že mobilní telefon není levná věc.

Mobil chci mít stále u sebe.

A právě proto, když syn zjistil, že je to kvalitní a drahá věc, tak se můj syn k tomu taky tak dobře choval. Jsem ráda, že syn v pěti letech umí natočit skvělé video a taky si ho dát na svou stránku. Když tohle někomu řeknu, také někdo je veselý a diví se tomu, jak to syn pěkně zvládá a jak je šikovný. A někdo zase úplně kroutí hlavou a nevěří tomu, že tohle dítě dělat nemá. Jenomže já nechápu. Vždyť mého syna to baví, je to jeho záliba, tak proč mu zálibu zakazovat? Vždyť přeci každý rodič chce, aby jeho dítě mělo nějakou zábavu, tak proč mu ji nakonec tedy brát, že. A jsou různé druhy rodičů, kteří dětem dovolí mobilní telefon a někdo zase vůbec nedovolí. někomu třeba taky vadí, když si dítě volá s někým. Třeba moje babička by dítěti nedala mobil do rukou prý až do patnácti let. To mi přijde zase až moc přehnané. Jak jste na to vy a zakazování mobilního telefonu?