Co s účetnictvím?

Účetnictví dnes je věda. Zákony, které jsou stabilní a poměrně logické, zvláště v poslední době upravují různé vyhlášky, úpravy, předpisy a podobně. Doba Covidová tomu nasadila korunu. Na to abyste dosáhli na různé kompenzace, musíte mít účetnictví naprosto bezchybné, doslova neprůstřelné. Možná byste na kompenzaci dosáhli i s nějakou tou chybou, ale při zpětné kontrole byste ji při nejmenším museli vrátit. Přinejmenším proto, že by zřejmě po oné vratce, následovala i nějaká ta pokuta. A jak jsou po minulé vládě Finanční úřady v ráži, pokuty by jistě nebyly malé.

Daně a čas jsou neúprosní

Myslím, že nejsem sám, kdo je přesvědčený o tom, že účetnictví je dobré svěřit někomu, kdo se v něm dokonale vyzná. Těch povinností s ním spojených je už tolik, že práce na účetnictví ubírá čas z práce na vlastních projektech. A to je špatně. Přece, jen práce na svých projektech vám vydělá peníze.

Svěříte-li své finance do správy účetní firmy, budete ušetřeni hromady svých starostí. A je celkem jedno jestli podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná, nebo jste si pro podnikatelský záměr založili právnickou osobu, společnost s ručením omezeným. Vždy to platí stejně. Jen u právnických osob, bude těch účetních povinností o poznání více.

Pár korun to stát bude

Vedení účetnictví v Praze provádí mimo jiné také firma JK Credit společnost s ručením omezeným. Tato společnost poskytuje účetní služby jak fyzickým, tak právnickým osobám. Zpracovává kompletní účetnictví, připravuje daňová přiznání, podává kontrolní hlášení, souhrnná hlášení a vůbec všeobecně komunikuje s úřady jako je Finanční úřad, Česká správa sociálního pojištění a komunikuje i se zdravotními pojišťovnami. Kromě tohoto papírování vám JK Credit spol. s r. o. povede kompletní skladovou evidenci. Budete mít absolutní přehled o vašich zásobách a rezervách. Budete zkrátka mít o všem přehled. A to se za měsíční poplatek ve výši pár stokorun asi vyplatí, ne?